Firma Janssen nominowana w konkursie PRIX GALIEN 2016
Firma Janssen nominowana w konkursie PRIX GALIEN 2016

Firma Janssen nominowana w konkursie PRIX GALIEN 2016

Opublikowany

Firma Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. została nominowana w konkursie PRIX GALIEN Polska 2016 w kategorii innowacyjny produkt stosowany w leczeniu chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową, chłoniaka z komórek płaszcza i makroglobulinemię Waldenströma.

13 września br. kapituła konkursu PRIX GALIEN Polska 2016 ogłosiła listę nominowanych w czterech kategoriach konkursowych: innowacyjny produkt leczniczy, innowacyjne odkrycie naukowe, innowacyjny wyrób medyczny, innowacyjna kampania zdrowotna. W tym roku do nagrody zgłoszono 18 projektów. Firma Janssen została nominowana za ibrutynib, w kategorii innowacyjny produkt leczniczy stosowany w leczeniu zamkniętym.

Ibrutynib to lek stosowany w leczeniu chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową, chłoniaka z komórek płaszcza i makroglobulinemię Waldenströma (1). Zapewnia nowe,celowane leczenie łączące skuteczność i dobrą tolerancję z wygodą dawkowania doustnego. W badaniach klinicznych wykazano prawidłowe wskaźniki odpowiedzi oraz lepszy profil bezpieczeństwa niż w przypadku chemioterapii cytotoksycznej. W niektórych badaniach uzyskano pozytywne wyniki leczenia u ok. 98% pacjentów. Równie dobre rezultatyuzyskano także w badaniach terapeutycznych chłoniaka z komórek płaszcza (MCL)(2).
Nagroda Prix Galien jest przyznawana firmom i jednostkom, które rozumieją potrzebę inwestowania w badania, najnowszą technologię i innowacyjne produkty leczniczeoraz wyroby medyczne. Laur jest nadawany przez kapitułę złożoną z wybitnychnaukowców, w tym kilku noblistów, w uznaniu technicznych, naukowych i kliniczno-badawczych umiejętności i osiągnięć umożliwiających opracowywanie innowacyjnych produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Prix Galien jest uważana za najbardziejprestiżową nagrodę w zakresie prac badawczo-rozwojowych w biofarmacji.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w wielu krajach m.in. Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Turcji, Izraelu RPA, oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Od 2012 roku konkurs odbywa się również w Polsce. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej(3).

Laureatów polskiej edycji tego najbardziej prestiżowego na świecie konkursu w zakresie medycyny i farmacji poznamy już 16 listopada br. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.


Referencje:
1. European Medicines Agency, IMBRUVICA (ibrutinib), available at: last accessed March 2016.
2. Burger J.A., Tedeschi A., Barr P.M. et al., Ibrutinib vs chlorambucil in treatment-naïve chronic lymphocytic leukemia, N Engl J Med. 2015, 373: 2425-37.
3. www.prixgalien.pl.

***
Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych naszych czasów w kluczowych obszarach terapeutycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych.

Realizując zobowiązania wobec pacjentów, rozwija innowacyjne produkty, usługi oraz zintegrowane rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej, które pomagają ludziom na całym świecie. Swoją działalność opiera na zaufaniui przejrzystym dialogu ze wszystkimi partnerami.

Więcej informacji pod adresem www.janssen.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Potrzeba trochę szczęścia

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest partnerem kampanii Potrzeba trochę szczęścia. W jej ramach przygotowano album oraz wystawę przedstawiające osiem fotoreportaży o osobach dotkniętych białaczką, ukazujące ich świat, zmagania z chorobą i zmianę, którą im przyniosła. Ekspozycja pojawi się w głównych miastach Polski.