Johnson & Johnson na #1. miejscu rankingu „Barron’s”
Johnson & Johnson na #1. miejscu rankingu „Barron’s”

Johnson & Johnson na #1. miejscu rankingu „Barron’s”

Opublikowany

Firma Johnson & Johnson zajęła 1. miejsce w badaniu „The Top 100 Most Respected Companies”. Ranking jest publikowany od 2005 roku przez prestiżowy amerykański tygodnik biznesowy „Barron’s”.


W pierwszej fazie badania na podstawie wartości giełdowych indeksu Dow Jones została opracowana lista 100 największych firm. Następnie respondenci zostali poproszeni o wskazanie poziomu zaufania do każdej z wymienionych firm, przy czym najwyżej punktowane było wskazanie „bardzo szanuję”.

Według danych tygodnika firma Johnson & Johnson nie otrzymała od respondentów ani jednego wskazania „nie szanuję”. W 2015 roku została sklasyfikowana na 6. miejscu rankingu.

„Barron’s” zajmuje się opracowaniem corocznych rankingów najbardziej zaufanych firm w Stanach Zjednoczonych − „The Top 100 Most Respected Companies”. Ankietowanymi osobami są menedżerowie zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i wielkich korporacji wyrażający opinię na temat 100 największych spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Tegoroczny raport jest dostępny pod linkiem.

 

***
Johnson & Johnson to grupa spółek skupiona wokół trzech filarów kompetencji: kosmetyki i leki OTC, wyroby medyczne oraz produkty farmaceutyczne. Kluczowym obszarem działalności firmy są badania naukowe, które owocują innowacyjnymi pomysłami, produktami i usługami dla poprawy zdrowia ludzi na całym świecie. Dzięki temu już od ponad 125 lat rodzina firm należących do Johnson & Johnson troszczy się o ludzi na całym świecie, pomagając każdego dnia miliardom osób żyć dłużej, zdrowiej i w lepszym samopoczuciu.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.