Nie oddawaj niezależności - oddaj cukier!
Nie oddawaj niezależności -  oddaj cukier!

Nie oddawaj niezależności - oddaj cukier!

Opublikowany

Firma Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. zainicjowała kampanię edukacyjną Oddaj cukier, której celem jest edukacja i budowanie świadomości wśród osób cierpiących na cukrzycę i ich bliskich.

Zadaniem kampanii jest poszerzanie wiedzy w zakresie sposobów uniknięcia powikłań cukrzycy, utrzymania niezależności pomimo choroby oraz nowoczesnych opcji terapeutycznych w cukrzycy typu 2. Ponadto wśród założeń kampanii leży aktywizacja osób z cukrzycą, skłonienie ich do niebagatelizowania choroby, zaangażowania się w leczenie i regularnych wizyt u lekarza. Dążeniem kampanii jest również podkreślenie faktu, iż chorzy mają dziś do dyspozycji innowacyjne terapie o nowatorskim mechanizmie działania polegającym na usuwaniu z organizmu nadmiaru cukru z moczem.

Stąd hasła przewodnie kampanii:
Nie oddawaj wzroku − oddaj cukier!
Nie oddawaj stopy − oddaj cukier!
Nie oddawaj niezależności − oddaj cukier!


Źródłem informacji o kampanii jest portal www.oddajcukier.pl, na którym są dostępne materiały edukacyjne na temat diagnozowania cukrzycy typu 2 i jej powikłań przeznaczone dla pacjentów i ich bliskich. W serwisie znajduje się również opis metod dostępnych obecnie w terapii cukrzycy. W ramach kampanii zostały zaplanowanedziałania edukacyjne w radiu i prasie oraz happeningi w 5 miastach Polski – Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Cukrzyca jako choroba cywilizacyjna, może dotknąć każdego z nas bez względu na wiek, płeć czy rodzaj wykonywanej pracy. Stąd też zaangażowanie ambasadorów kampanii, którzy dzięki swojej popularności i autorytetowi mogą pomóc w dotarciu z edukacyjnym.

Ambasadorowie kampanii, jako osoby publiczne, zgodzili się użyczyć swojego wizerunku, aby wesprzeć edukację społeczeństwa, a w szczególności chorych na cukrzycę typu 2 i ich bliskich. Cukrzyca jako choroba cywilizacyjna może dotknąć każdego z nas bez względu na wiek, płeć czy rodzaj wykonywanej pracy. Stąd też zaangażowanie osób, które dzięki swojej popularności i autorytetowi mogą pomóc w dotarciu z edukacyjnym przekazem kampanii do szerokiego grona odbiorców.   

***
Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych naszych czasów w kluczowych obszarach terapeutycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych.

Realizując zobowiązania wobec pacjentów, rozwija innowacyjne produkty, usługi oraz zintegrowane rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej, które pomagają ludziom na całym świecie. Swoją działalność opiera na zaufaniui przejrzystym dialogu ze wszystkimi partnerami.

Więcej informacji pod adresem www.janssen.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Oddaj cukier.jpg

grafika | 804 KB

Pobierz
oddaj_cukier_1.jpg

grafika | 42,6 KB

Pobierz
hqdefault.jpg

grafika | 16,5 KB

Pobierz

Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest partnerem inicjatywy Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi powołanej przez Instytut Ochrony Zdrowia. Główną ideą powołania grupy jest dyskusja nad wyzwaniami w hematoonkologii z punktu widzenia społecznego i systemowego.