Zdrowiepsychiczne.pl − portal dla pacjentów

Zdrowiepsychiczne.pl − portal dla pacjentów

Opublikowany

Janssen Polska uruchomił serwis Zdrowiepsychiczne.pl z myślą o osobach cierpiących na schizofrenię i ich najbliższych. Serwis przybliża problematykę jednej z najpoważniejszych chorób psychicznych.

Portal stanowi kompendium wiedzy na temat choroby, jej specyfiki oraz sposobów leczenia. W poszczególnych zakładkach użytkownik może się dowiedzieć, jakie są pierwsze objawy schizofrenii, czym jest zdrowie psychiczne i jak je zachować. Oddzielna sekcja została poświęcona roli i sposobom wsparcia przez najbliższych. Na platformie znajdują się także mapa placówek oraz lista dodatkowych form opieki.

W Polsce zapadalność na schizofrenię szacuje się na około 15 przypadków na 100 tys. osób rocznie. Jest ona dwukrotnie częściej diagnozowana wśród mężczyzn,a średni wiek pacjenta w chwili rozpoznania to zaledwie 27 lat(1). Co więcej, schizofrenia wywiera niezwykle silny wpływ nie tylko na życie samego chorego, ale również na życie jego najbliższych. Dlatego tak ważne jest kompleksowe leczenie obejmujące psychoedukację, psychoterapię, terapię zajęciową oraz farmakoterapię.

1.  Drapała A., Gierczy ski J., Karczewicz E., Sielicki P., Schizofrenia − analiza kosztów ekonomicznych i społecznych, Uczelnia Łazarskiego 2015.

***
Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. jest firmą farmaceutyczną należącą do koncernu Johnson & Johnson. Swoje działania koncentruje na zaspokojeniu najważniejszych potrzeb medycznych naszych czasów w kluczowych obszarach terapeutycznych, głównie w dziedzinie onkologii, hematoonkologii, immunologii, neurobiologii i psychiatrii, chorób zakaźnych, chorób układu sercowo-naczyniowego oraz chorób metabolicznych.

Realizując zobowiązania wobec pacjentów, rozwija innowacyjne produkty, usługi oraz zintegrowane rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej, które pomagają ludziom na całym świecie. Swoją działalność opiera na zaufaniu i przejrzystym dialogu ze wszystkimi partnerami.

 Więcej informacji pod adresem  www.janssen.com/poland

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.